2020 m. rugsėjo 25 d., penktadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
PAMINĖTA TARPTAUTINĖ ANTIKORUPCIJOS DIENA

Šiaulių rajono švietimo centre paminėti Tarptautinę antikorupcijos dieną susirinko moksleiviai ir gimnazistai iš trijų rajono ugdymo įstaigų. Į „Protų mūšį“ antikorupcijos tema atvyko Daugėlių mokyklos, Kužių ir Gruzdžių gimnazijų komandos.

Susirinkusius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės antikorupcijos komisijos narė Ersida Medžiūnienė. Ji pristatė svečią – Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkę Rita Šikšnienę. Ji pažymėjo, jog nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į plintančią korupciją ir paskatinti žmones užkirsti jai kelią. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos demonstracijos, diskusijos apie verslo įmonių, privačių asmenų teises bei korupcijos atvejus.

Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė supažindino moksleivius su savo pranešimo „Ar verta būti sąžiningu?“ santraukomis. Su mokiniais buvo kalbėta apie sąžiningumą, korupcijos priežastis, jos sukeliamas neigiamas pasekmes, STT pareigūnų atliekamą darbą. Ji paminėjo, kad STT Šiaulių rajono savivaldybėje atliko analizę, susijusią su viešaisiais pirkimais ir kelių tvarkymu bei priežiūra. Pranešėja pažymėjo, kad jokių ypatingų problemų nepastebėta. Teigiamai įvertino tai, kad rajono savivaldybė 2015 metais skyrė daug dėmesio šioms nagrinėtoms sritims. Priimta naujų teisės aktų, kurie pagerino veiklą kelių priežiūros bei viešųjų pirkimų srityse.

Švietimo centro metodininkė Vaidutė Gailiutė prieš „Protų mūšį“ pasiūlė pasižiūrėti filmuką, kaip kuršėniškiai supranta korupciją.

„Protų mūšiui“ buvo pateikta trisdešimt klausimų. Kai kurie klausimai moksleiviams kėlė šypseną, o dėl kai kurių klausimų reikėjo pasukti galvas.

Susumavus visus rezultatus geriausia pripažinta Daugėlių mokyklos komanda (Mokytoja Ernesta Dirmeikienė). Jiems atiteko STT ir Šiaulių rajono savivaldybės prizai. Kitos komandos apdovanotos Šiaulių rajono savivaldybės antikorupcijos komisijos dovanėlėmis.

 

 

Zigmas Ripinskis

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal